Flow Cosmetics BALM TO MILK -puhdistusvoide

36,00  36,00 

Tehokas, mutta hellävarainen ja kosteuttava, kotimainen FLOW COSMETICS Balm to Milk – puhdistusvoide kaikille ihotyypeille.

 


36,00€ / 120ml   Sis. alv.
Toimituskulut, kotimaa 5,90€ lisätään hintaan kassalla.

 

Ilmainen toimitus kaikkiin yli 50€ kotimaan kosmetiikan tilauksiin, 
(Ei koske ravinteita).

Varastossa

Kuvaus

Flow Cosmetics BALM TO MILK -puhdistusvoide kasvoille

 

FLOW COSMETICS Balm to Milk -puhdistusvoide. Täyteläinen, kasviöljypohjainen vegaaninen, sopii täydellisesti päivittäiseen kasvojenpuhdistukseen. Kaikki ihotyypit.

Flow Balm to Milk syväpuhdistaa iholta epäpuhtaudet, meikin ja aurinkorasvan. Hellävaraisen tehokas koostumus ei kuivata tai ärsytä ihoasi. Kasvoistasi tulee puhtaan, raikkaan ja pehmeän tuntuiset!

Annosteluun et tarvitse paljoa kerralla, sillä tuote on todella riittoisaa.

✔ Jo yli 23 000 myytyä purkkia
✔ Kaksoispuhdistus yhdessä tuotteessa

 

 

KÄYTTÖ JA IHOTYYPIT:

  1. Ota tuotetta purkista lusikalla tai spaattelilla. Pakkauksessa mukana puulusikka tuotteen annostelua varten.
  2. Hiero puhdistusvoide ensin kuiville tai hieman kosteille kasvoille. Voit poistaa tuotteella myös silmämeikin.
  3. Kostuta kasvoja ja jatka puhdistusta pyörivin liikkein.
  4. Huuhtele lopuksi runsaalla vedellä.
  5. Viimeistele puhdistus Flow Rose Floral Water -luomuruusuvedellä.

 

Yhdistyessään veden kanssa voide muuttuu kevyen maitomaiseksi ja huuhtoutuu helposti pois kasvoilta.

Ethän päästä vettä purkkiin!
HUOM! Säilytä helteisellä säällä jääkaapissa.

 

 

Kenelle Balm to Milk -puhdistusvoide sopii?

Hellävarainen öljygeelimäinen koostumus sopii aivan kaikille ihotyypeille, ja on myös erityisen sopiva kuivalle, haasteelliselle ja herkälle ihollekin.

Balm to Milk -puhdistusvoiteesta erityisen tekevät luomulaatuiset jojoba-, risiini- ja neitsytkookosöljyt sekä antioksidanttiset mustikan ja mustaherukan siemenöljyt. Pisteeksi iin päälle joukkoon on lisätty ihoa kirkastavaa ja raikastavaa luomusitruunan eteeristä öljyä. Ainutlaatuinen puhdistusvoide sopii erinomaisesti päivittäiseen käyttöön.

 

Muista ihotyyppisi mukainen kosteutus puhdistuksen jälkeen

Kasvosi ovat Balm to Milk -puhdistusvoiteen käytön jälkeen kirkkaat ja puhtaat epäpuhtauksista sekä meikistä. Puhdistettu ihosi kannattaa kosteuttaa juuri sille sopivilla tuotteilla – kaikille ihotyypeille sopiva Hyaluron & Probiotics -seerumi on helppo ja tehokas vaihtoehto.

Seerumin jälkeen kuivalle iholle kannattaa levittää ihoa ravitsevaa Arctic Beauty Oil -terapiaöljyä, ja rasvoittuva iho kiittää muutamasta pisarasta ultrakevyttä Detox Oil -kasvoöljyä, joka ei tuki ihohuokosia.

 

FLOW Balm to Milk-puhdistusvoide

 

 

BALM TO MILK – puhdistusvoide

AINESOSAT:

Luomujojobaöljy, luomuglyseriini, luomurisiiniöljy, luomumanteliöljy, luomukookosöljy, luomuauringonkukkaöljy, sukroosilauraatti, arktisen mustikan siemenöljy, arktisen mustaherukan siemenöljy, luomuappelsiinivesi, luomusitruunan eteerinen öljy, luomurosmariininlehtiuute, emulgoiva aine, emulgoiva aine.

INCI: SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, GLYCERIN*, RICINUS COMMUNIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, SUCROSE LAURATE**, VACCINIUM MYRTILLUS SEED OIL*, RIBES NIGRUM SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUIT WATER*, CITRUS LIMON PEEL OIL*,  ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SUCROSE STEARATE**, SUCROSE PALMITATE**, LIMONENE***

 

* Villinä kasvanut tai sertifioitu luomuraaka-aine
** Ecocert- tai COSMOS- hyväksytty raaka-aine
*** Esiintyy luonnostaan eteerisissä öljyissä

 

Lisätietoa tuotteesta:

120ml

VEGAANINEN

 

Pakkauksessa mukana puulusikka tuotteen annostelua varten.


 

TOIMITUS JA PALAUTUS:

Toimitus alkaen 5,90€ pakettilähetyksille.

Ilmainen toimitus yli 50€ kosmetiikan tilauksille.

Palautusaika 14 vrk, joka koskee vain avaamattomia ja myyntikunnossa olevia tuotteita. Lue lisää palautusehdoista.

 


 

PAKKAUS JA SEN KIERRÄTYS:

Muoviton pakkaus. Pakattu FSC-sertifioituun kartonkiin.

Kierrätysohjeet: Ulkopakkaus pahvinkeräykseen, lasipakkaus lasinkeräykseen, kansi metallinkeräykseen.

Voit myös uusiokäyttää nämä laadukkaat purkit esim. säilytyspurkkeina pienille esineille, käyttää kynttilän valamiseen tai vaikka tuikkukippona.

Lue lisää FLOW COSMETICS – Pakkausmateriaalit ja kierrätys.

BALM TO MILK - Flow Cosmetics

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Flow Cosmetics BALM TO MILK -puhdistusvoide”